PHS first semester honor roll named

PHS first semester honor roll named

PULASKI HIGH SCHOOL

First Semester Honor Roll

2019-2020

SENIORS

Highest Honors:  Collin J. Breitenbach, Kamryn A. Brockman, Oriana C. Cheney, Lauren R. Dixon, Hunter J. Downey, Sarah Fleming, Madison S. Fraedrich, Hannah G. Giese, Jessica A. Goska, Samuel W. Hernandez, Arianna R. Hilbert, Scotlynn S. Host, Jessica L. Jansen, Dana B. Jurecki, Madelynn J. Karcz, Brianna K. Kerscher, Jayden A. Lepp, Jasmine E. Litt, Garrett J. Lowery, Srideepti Marada, Kaitlyn Martin, Heidi J. Matz, Megan M. Mielke, Garrett J. Mihalski, Cole D. O’Brien, Chase A. Olson, Taigan L. Piper, Giorgia Quinto, Kayla M. Reed, Madison M. Ripley, Sidney A. Rusch, Justin T. Scherf, Evan J. Steeno, Rachel G. Stumpf, William J. Voelker, Brooke A. Volkman, Caitlyn C. Wacholz, John D. Walker, and Paige O. Willer

High Honors:  Macy E. Agen, Casten C. Bedora, Grace E. Behnke, Zachary M. Berndt, Julia M. Bigari, Jenna M. Binkowski, Leighann Binkowski, Taylor A. Birr, Brooklyn R. Bishop, Brock E. Bogacz, Allison E. Brown, Alyssa M. Bruckert, John J. Bryfczynski, Paige Bryfczynski, Cayden Budz, Allison Carter, Carissa R. Coonen, Hannah J. DeBauche, Carson Demeny, Blake Downey, Emily R. Elliott, Emily E. Faucett, Whitney M. Ferfecki, Shyanne S. Frey, Maguire C. Girtz, Vanessa A. Grunwald, Maxwell C. Gwidt, Peter L. Haen, Lauren M. Hendzel, Maggie K. Hernandez, Theodore J. Hock, Hunter K. Holewinski, Olivia M. Jacobs, Danielle M. Johnson, Gabrielle I. Jonas, Lydia P. Jones, Lukas Juranek, Heidi Jurankova, Cheyanne H. Kandler, Sadie W. Kelley, Ethan J. Kocian, Gianna M. Kornaus, Matthew M. Kozlowski, Grace A. Krueger, Isaiah M. Laitinen, Danielle E. Larscheid, Heather C. LeComte, Erin R. Lemin, Kayla N. Lipsey, Allison F. Maroszek, William A. Michels Frank, Caleb J. Miller, Cameron R. Parr, Paige E. Pecho, Andrew J. Perrault, Megan A. Przybylski, Zachary A. Ruotsala, Marcus E. Sanchez, Emily G. Schilling, Megan K. Schmidt, Austin R. Schroeder, Jade E. Schroeder, Michaela E. Schuh, Ella M. Sobieck, Alexis A. Sommers, Conner M. Steeno, Madeline M. Stencil, Grant D. Strenski, Caleb D. Szymik, Ethan A. Trewartha, Jena M. Truckenbrod, Elizabeth A. Ullmer, Avree B. Vandervest, Isabella R. VanLanen, Isabella R. Wall, Nicholas J. Whiting, Connor J. Wichlacz, Caleb J. Wilinski, Benjamin R. Winkler, Alyssa M. Wittman, and Lincon A. Zima

Honors:  Diana Alonso Davil, Londyn A. Ambrosius, Elmer S. Araujo Palacios, Colin Blom, Hunter D. Chrisman, Kaidan P. Crouse, Anna M. Curry, Branigan X. Dantoin, Lewis R. Deau, Aaron W. Dworak, Joshua B. Ebelt, Brock Egnarski, Peyton S. Ford, Dylan V. Fulgione, Abigail A. Harris, Mitchell G. Kitzman, Austin H. Kobylarczyk, Jeffrey M. Korpan, Joshua T. LaVallie, Jadin P. Lemke, Jase D. Maroszek, Marcus A. Moss, Kaylin M. Naparalla, Cayden L. Nimmer, Madelyn K. Olive, Dylen R. Padgett, Rachel A. Pagel, Blanca A. Palacios, Connor D. Parr, Wyland B. Phare, Sienna Potts, Caitlyn Reinhard, Dylan M. Ruechel, Isabella E. Spagnoletti, Vincent Strachan, Alena A. Strassburg, Joseph J. Szymanski, Ethan M. Taylor, Quailen K. Thao, Michelle Torres-Sanchez, Lance J. VandeCorput, Kiley M. VanSchyndel, Cole N. VerHaagh, Connor D. Versch, Corey J. Waggoner, Abigail A. Weber, Connor M. Wennesheimer, Kaitlynn N. Wittman, Samantha R. Wotruba, Chad R. Wulk, and Elaine J. Yurek

JUNIORS

Highest Honors:  Anna T. Balstad, Jadyn A. Bartels, Benjamin G. Buttrick, Dakota J. Downing, Halle M. Fameree, Aliina N. Johnson, Madilyn R. Kaiser, Ava T. Lanczy, William M. Murphy, Savannah F. Otto, Nicholas M. Rasmussen, Brooke C. Register, Isabella J. Scott, Emeline A. Skalecki, Lilyann V. Tomashek, Emma R. Trewartha, Emma R. Uelmen, Lilie E. Wainio, and Rachel E. Wasielewski

High Honors:  Jason Adams, Brinton M. Anderson, Zachary T. Ascher, Myla G. Baenen, Bo W. Bramschreiber, Evan Brenkus, Alexander J. Brodhagen, Riley M. Brown, Kiana P. Chang, Madyson A. Chitko, Avery L. Christenson, Macey L. Cords, Gracie DeKeyser, Mitchell G. Delebreau, Hope L. Demille-Andrews, Brenna S. Deprey, Hannah L. Dornfeld, Eleanor J. Fahey, Sheridan R. Flauger, Taylor J. Gilson, Caleb J. Haag, Sabrina A. Hall, Bennett R. Handrich, Isaac M. Hanke, Jack P. Hayward, Angela M. Heck, Matthew J. Holloway, Deanna Kelly, Kody M. Kelsey, Claire Kintop, McKenah L. Kloes, Evan A. Knuth, Rebeka Knutson, Delaney R. Koehne, Jadyn L. Kreuser, Kaden L. Krueger, Tiana L. LaPlante, Nash J. Lemerond, Skyler L. Lukasik, Abigail Mahoney, Cecilia R. Maroszek, Nya R. Matuszak, Jarron M. McKeefry, Haley R. Mineau, Hailey R. Monroe, Kelsey A. Morz, Gavin M. Naumann, Connor J. Norman, Elliot I. Nowak, Joseph D. Opolka, Avah A. Ostrenga, Madelin J. Pagel, Kyle J. Peters, Benjamin F. Redlin, Alyssa J. Rettke, Lexi L. Schuurmans, Adyson E. Sheedlo, Max E. Steinbrecher, Benjamin C. Stubbe, Haydan A. Thibodeau, Wyatt M. Tilque, Ruby R. VanZeeland, Madeline R. Walters, Claire Wasielewski, Madelyn M. Wielgus, Logan D. Williquette, Bryce H. Woosencraft, Logan J. Wyent, and Zoe M. Ziemer

Honors:  Amber J. Ahlswede, Derek L. Andre, Jake F. Binkowski, Presley P. Biwer, Hannah M. Bruecker, Adrian L. Caylor, Jade Chrisman, Raven E. Ciezki, Nicholas D. Compton, Arianna N. DeJesus, Nicholas A. Diefenthaler, Kyle A. Gildemeister, Madyson M. Gohr, Sinai Guzman, Christopher M. Hanson, Nicholas J. Herison, Dylan P. Huben, Evan P. Jacobetti, Adam D. Johnson, Brooke Kaczmarowski, Logan W. Kobus, Adele N. Kozlovsky, Grace M. Kuehl, Trevor T. Lange, Marisa J. Linzmeier, Savanna G. Majewski, Anna J. Malcheski, Gavin J. Mangold, Colton Maroszek, Tyler J. Marshall, Danielle M. McQuillan, Kiersten E. Merritt, Hanna M. Micolichek, Kailey B. Neosh, Joseph A. Oleary, Kamden A. Oleson, Isaac M. Olson, Jarret A. Olson, Isaac A. Pliego, Quinn W. Process, Hailey J. Quinn, Bryce M. Radke, Lydia G. Rasmussen, Emily E. Reinhard, Kyle S. Ruechel, Samantha J. Schauer, Timothy S. Svetlichnyy, Aidan T. Tengowski, Aaron J. Tonn, Ashley M. Valeria, Brynn D. VanBoxtel, Fischer L. Vandervest, Hannah L. VanEnkevort, Lauren VanLannen, Andrew G. VanSickle, Easton C. Vertz, Cole A. Wells, Hannah J. Wilinski, Karissa L. Willette, Mickey J. Wirtz, and Jordan C. Zuge

SOPHOMORES

Highest Honors:  Ryan P. Bouchard, Trentin T. Dauk, Sydney M. Gwidt, William D. Hanson, Jolee M. Klingeisen, Matthias V. Michels Frank, Rylee Miller, Meghan C. Morgan, Lucy R. Piczkowski, Bryce M. Rohloff, MycKenna K. Schroeder, Devin N. Sebero, Sophia M. Szymanski, Joseph W. Wacholz, Alyse A. Walenski, Connor R. Weber, and Will J. Wyckoff

High Honors:  John P. Augustine, Paige L. Beran, Sophia R. Berg, Brady M. Bishop, Brendan D. Bishop, Kendra M. Brockman, Will Brunke, Allison M. Charniak, Abigail C. Cheney, Olivia R. Crocker, Cianna M. Czarnecki, Gabrielle DeCleene, Felicity E. Dorn, Grace O. Drake, Mara K. Dziengeleski, Kaylee S. Ferfecki, Gracie E. Ficarri, Mischa P. Fischer, Lauren R. Gee, Sophie E. Goska, Elaina F. Gwidt, Joseph L. Harpt, Connor D. Heezen, Joshua W. Henslin, Liam R. Hibbard, Landon D. Holewinski, Emily P. Huettl, Brooke Ignarski, Lindsey J. Jossie, Jonas Kanuhsa, Ashton A. Kapla, Brooklyn S. Killinger, Jonah M. Klingeisen, Jonah J. Kochaver, Derek A. Koehn, Griffin D. Kornowski, Hailey M. Krahn, Olivia R. Kubiak, Jake T. Laskowski, Sophie L. Majewski, Aaron Maroszek, Abby Matuszak, Juno G. McLester, Gracie J. Mihalski, Kali A. Mikulsky, Ashley E. Nowak, Breanna M. Nowak, Lauren F. Olson, Cole Ossmann, Nathaniel Parise, Giselle A. Rottier, Brice J. Rybicki, Isabella A. Schroeder, Thomas J. Shaw, Mallory M. Spates, Grant J. Steeno, Will J. Steeno, Nicholas D. Symons, Ashlyn A. Szymanski, Ethan M. Theoharopoulos, Anika M. Thomson, Isabelle M. VanVeen, Greta M. Volberding, Kelsey A. Waggoner, Ezekiel Wagner, Reese E. Walker, Madison R. Wall, Bailey R. White, Olivia R. Williquette, and Peyton J. Winkelman

Honors:  Alexander J. Adasiewicz, Isaiah E. Ahrens, Neve C. Andre, Veronica M. Ankerson, Emanuele G. Badalamenti, Connor J. Beckard, Kaylee J. Bergh, Haley J. Brabant, Katelyn M. Bryfczynski, Lauren L. Diemel, Anna M. Doran, Ryan T. Ebent, Brynn N. Egnarski, Montanna M. Ferfecki, Jocelin L. Feutz, Ryan W. Frewerd, Carly J. Fuiten, Braden J. Gille, Madison M. Goffinet, Elizabeth M. Hall, Dominic E. Hartig, Joseph A. Hasser, Cody L. Heimerl, Logan R. Hochevar, Jonathan M. Jarosz, Elena R. Jarvey, Alex M. Kanzenbach, Reed M. Kientop, Seth K. Kittredge, Marie Kraning, Jacob T. Krueger, Karissa L. Lambert, Ella I. LaVallie, Lauren M. LeClair, Kiana F. Lindner, Max W. Lindquist, Dawson N. Malke, Owen S. Mantz, Mason L. Matuszak, Eli P. McKeefry, Mason J. Menne, Samantha Murphy, Lylian M. Niespodzany, Evan A. Przybylski, Alyssa R. Ristow, Caydance A. Rouleau, Anna Rusch, Cal D. Schmidt, Alex A. Schuessler, Blade M. Sculley, Lindsey A. Seaquist, Hayley R. Seiltz, Jacob E. Spredemann, Reese A. Staszak, Cassandra R. Stepien, Mya R. Thomas, Hannah M. Ullmer, Paige E. Vanderveren, Gavin W. Volkman, Katelyn L. Wessely, Hudson W. Witte, Jacob J. Wotruba, and Eian K. Ziemer

 FRESHMEN

Highest Honors:  Alison M. Dailey, Charles M. Duffrin, Jonathon Hanson, Katherine Heck, Breann L. Hodge, Alyssa Jarock, Carson L. Kidd, Raeannah A. Kissinger, Aiden G. Mikulsky, Nathan C. Mork, Samuel M. Murphy, Grace H. Nguyen, Angela M. Opolka, Treva J. Robaidek, Grayson Rondou, Jack M. Ryan, Joseph D. Sampo, Eric B. Sperduto, Callie L. Widi, and Peter Zhao

High Honors:  Madelyn S. Agen, Braden R. Allen, Kira K. Anderson, Mason A. Baker, Nicole P. Berna, Claire Betley, Ashton Birr, Sarah J. Bloch, Willow A. Brunette, Josie V. Campbell, Dylan S. Carley, Kylie Coel, Natalie G. Compton, Madeline D. Diefenthaler, Lilly Dorn, Carlee J. Elliott, Janelle C. Erickson, Katie L. Fuiten, Norah J. Gallagher, Grace L. Goodness, Caden Haag, Lauren V. Herison, Summer B. Jaeger, Grace M. Jarosz, Audryn L. Just, Nicholas Kuczer, Gianna Logue, Alivia M. Maki, Marley Makowiak, Savannah G. Malicoat, Madysen A. Marcell, Samuel T. Mead, Greydy L. Melgar Melgar, MacKenzie J. Meyer, Delaney Nickerson, Griffin D. Nowak, Haleigh O. Oleson, Sally A. Palmer, Lillian G. Pienta, Olivia A. Pozza, Lydia Pratt, Trennedy F. Roffers, Luke Ruotsala, Nathan Seitz, Dylan J. Shipley, Lincoln J. Simons, Kamea M. Teller, Ennah S. Tessmer, Brooklyn Turner, Graciella Valdes, Charles A. VanSickle, Elaina A. Welsing, Hailey L. Wiedeman, Hannah Wielgus, and Kayla J. Zorn

Honors:  Jake Adams, Ragen M. Baenen, Eben J. Baumgarten, Lauren R. Binkowski, Nyle Breitenfeldt, Rider J. Christensen, Madeline R. Christenson, Maya N. Cornejo, Lillian E. Cullingford, Megan DeBauche, Grayson D. Dixon, Ryan J. Drafz, MacKenzie G. Drevs, Mikalah E. Due, Nicholas Ebelt, Jacob B. Ebent, Ethan M. Eggert, Angelina C. Fulgione, Hunter L. Gerbers, Zander V. Goltz, Ryleigh K. Guelig, Harrison J. Gwidt, Tyler A. Hagen, Anne R. Hayward, Kylee Heintz, Catelyn J. Heiser, Braeden Hensel, Payton M. Horn, Timothy J. Huber, Brianna L. Kapla, Brohden Kloes, Alexander E. Kouzov, Kylie E. Kramer, Brady D. Krause, Allison Lahay, Angely Lee, Emma R. Leimkuehler, Brooke K. Lemense, Laci K. Lemke, Jackson Marsh, Maria H. McFadden, Ryan J. McGrath, Kaylyn A. Nickel, Tanner Noel, Taylor F. Olson, Brayden D. Otto, William Pautz, Kevin Peotter, Anna S. Pilon, Jacob P. Potts, Ethan J. Pullen, Abigail Roberts, MaKenna A. Ruben, Cassandra Schauer, Kayla M. Schmidt, Taya A. Schmidt, Katelyn Schuettpelz, Alyssa Sheedlo, Emily Skala, Aubrey A. Sobiesczyk, MacKenzie L. Specht, Grace M. Spindler, Laura Sprangers, Brock A. Steinbrecher, Lucas E. Stubbe, Stazy A. Szymanski, Charlotte M. Trudell, Madeline N. Verba, Mallory M. Walton, Mason T. Wells, Zachary N. Wescott, Noel Whiting, Taryn E. Willette, and Brady W. Wotruba